Volný čas

Sport

Památky

Příroda

Sport

Památky

Příroda

Golf

V Šilheřovicích je návštěvníkům s oprávněním ke hře k dispozici mistrovské golfové hřiště, které bylo uvedeno do provozu v roce 1970, jako třetí 18-ti jamkové hřiště v republice. Pro nové zájemce o hru je na okraji parku zřízena cvičná louka, kde si mohou příchozí hru vyzkoušet, případně si mohou dohodnout lekci u profesionálního trenéra.

Uvnitř parku je kromě mistrovské osmnáctky také 9-ti jamková Rothschildova akademie, kde si mohou zahrát i úplní začátečníci.

Cyklistika

Oblast je protkaná sítí cyklostezek. Propojení obcí Šilheřovice a Krzyźanowice je zajištěno cyklotrasou vybudovanou v rámci programu příhraniční spolupráce.

Rekreace

V Šilheřovicích je možné využít sportovně rekreační areál Baumšula.

V parku u zříceniny zámku v Tworkowě je zřízena Kneippova stezka, která je sestavena z větší části z brouzdališť s vodou, kterými se prochází a ze stezky tvořené úseky s různým povrchem kde se chodí naboso. Smyslem stezky je masírování a stimulování hmatových receptorů chodidel. V sousedství parku je otevřené koupaliště nabízející možnost aktivního odpočinku.

Hlučínské jezero je jezero vzniklé zatopením bývalé štěrkovny na jihozápadním okraji Hlučína. Jezero má rozlohu 131,5 ha, maximální hloubku 4 m. Na severním břehu jezera byla vybudována infrastruktura pro rekreační využití.

Projekt Šilheřovice a Krzyźanowice
místo odpočinku a aktivity

V období 2014-2020 byl v programu realizován projekt „Šilheřovice a Krzyźanowice místo odpočinku a aktivity“ (reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000279).

Partneři
projektu:

Vedoucí partner:

Tělovýchovná jednota Ostrava 

Partner: 

Gmina Krzyźanowice 

brouk_03